Loader

Digital Signage Neden Önemli?

Teknolojik gelişmeler şirketlerin hem müşterileriyle, hem de kendi personelleriyle iletişim yöntemlerini de geliştirmesine ve daha dijital bir yöne doğru eğilim göstermesine olanak sağlamıştır. Etkili iletişim sağlamak adına genel geçer bütün sektörlerin son dönemlerde teknolojik gözdesi haline gelen, aslında yeni olmayan, ama ülkemizde daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan digital signage bu yöntemlerden ençok tercih edilenidir. Digital signage, farklı görüntüleme sistemleri ve yazılımlarla hedef kitlenize kaliteli ve zengin içerik sunmanıza, etkili iç ve dış iletişimi sağlamanıza yardımcı olan, bir ağ aracılığıyla dağıtal, aynı zamanda da kolay yönetim salayan bir sistemdir. Peki neden digital signage bu kadar önemli? Aslında bir çok faktör digital signage’ı önemli kılmaktadır. Bu faktörlere birlikte göz atalım: 

 

Müşteriler ve ortaklarıyla iletişimi güçlendirmeye yardım etmektedir. 

Doğru konumlandırılmış dijital ekranlar size bir çok açıdan etkili iletiim imkanı sunmaktadır. Şöyle ki, resepsiyon alanına yerleştireceğiniz ekranlarla müşterilerinize, ortaklarına ve çalışanlarınıza karşılama mesajları, önemli bilgiler gibi detaylar verebilirsiniz. Ayrıca, bekleme salonlarında bekleyen misafirlerinize şirketinizle ilgili bilgi aktarabilir, ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilir, aynı zamanda algılanan bekleme zamanını da en aza indirgemiş olursunuz. Bu da, hem şirketinize teknoloji yönümlü ve yenilikçi bir imaj kazandırır, hem de muhataplarınızla iletişiminizi güçlendirir. 

 

Şirketinizin görünürlüğünü artırır. 

Özellikle perakende sektörde şirketlerin en büyük sorunu binlerce şirket ve reklam arasından sıyrılarak müşterileri etkilemek olmuştur. Eski yöntemlerle yaptığınız reklam çalışmaları, tanıtım, PR kampanyaları artık çok etkili olmamakla birlikte, size hem maddi açıdan, hem de zaman olarak çok pahalıya mal olmaktadır. Digital signage çözümleri, müşterilerin mağaza içinde anında dikkat çekmesi, kolay kullanımı ve basılı malzemelere kıyasla daha az maaliyetli olmasıyla en uygun çözüm olmaktadır. Mağaza önüne, vitrinine, içine konumlandıracağınız ekranlarla müşterilerin dikkatini çekerek, satın almaya teşvik edeceksiniz. 

 

Zamandan tasarruf etmenizi sağlar. 

Geleneksel tanıtım araçları her yenilediğinizde size zaman kaybı yaşamaktadır. Her seferinde afişleri, reklam panolarını, fiyat etiketlerini değiştirmek çok fazla zamanınızı alacaktır. Digital signage çözümleri bu sorunu kökten çözüyor. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden, kolay ve hızlı bir şekilde içerikleri yenileyebilir, yeni bir tanıtım içeriği oluşturabilir, fiyat güncellemeleri yapabilirsiniz. 

 

Önemli biklgili daha etkin şekilde iletmenizi sağlar. 

Kurum içinde karşılaşacağınız her hangi bir acil durumda en önemli şey bilgiyi anında ulaştırmak ve herkesi zamanında uyarabilmektir. Dijital ekranlarla saniyeler içerisinde kurumunuzun her noktasına ulaşabilir, herkesin güvenliğini sağlayabilirsiniz. 

 

Basılı, statik  malzemelerden daha fazla dikkat çeker. 

İnsanlar genel olarak hareketli ve görsel açıdan dikkatlerini çekecek içeriklere karşı hassas olmakta ve etkilenmektedir. Dijital ekranlarda yayımlayacağınız görsel ve hareketli içeriklerle potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekerek onları satın almaya yönlendirmeniz çok kolay.  

 

Personelin verimliliğini artırır. 

Artık İK mailleri okunmuyor, ya da dikkatten kaçıyor. Personelle etkili iletişim için yazılı yöntemler artık çok geride kaldı. Şirket içinde iletişimi üst düzeye çıkarmak için digital signage çözümlerini kullanabilirisiniz. Ayrıca, bu ekranlarda yayımlayacağınız bilgilerle hem personeliniz motive edebilir, hem bilgilendire, eğitebilir, hem de kurum kültürünü oluşturabilirsiniz. Bütün bu detaylar personelin daha verimli olmasın a sebep olacaktır. 

 

Bunlar, digital signage çözümlerini önemli kılan faktörlerden sadece bir kaç tanesi. Kurumunuzun hem teknoloji yönlü olduğu algısını yaratmak, personlenizin daha verimli çalışmasını sağlamak, daha fazla müşteriyi kendinize çekmek ve etkili iletişim kurmak için digital signage çözümleri en etkili yöntemdir.

E-Bülten Listemize Kaydolun

E-Bülten abonemiz olarak yeni ürünlerimiz, promosyonlarımız, kampanyalarımız ve daha birçok konuda anında haberdar olabilirsiniz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki formu doldurmak !