Loader

Turizm Sektörü İçin Özel Olarak Geliştirdiğimiz “Smart Solution” Konseptlerini Sunuyoruz.

Teknolojik gelişmeler turizm sektörünün, müşteri ve personeli ile daha etkin iletişim yöntemlerini geliştirmesine olanak sağlamıştır. Etkili iletişim sağlamak adına genel geçer bütün sektörlerin son dönemlerde teknolojik gözdesi haline gelen, aslında yeni olmayan, ama ülkemizde daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan digital signage bu yöntemlerden en çok tercih edilenidir. Farklı görüntüleme sistemleri ve yazılımlarla hedef kitlenize kaliteli ve zengin içerik sunmanıza, etkili iç ve dış iletişimi sağlamanıza yardımcı olan, bir ağ aracılığıyla dağıtılan, aynı zamanda da kolay yönetilen bu sistem misafirlerinize farklı bir deneyim yaşatma ve kendilerini özel his etme imkanı sunuyor. Artık otellerde teknoloji kullanımı sadece odalardaki TV’lerle kısıtlanmamakta, otel içindeki bütün alanlarda ekranlar ve digital sistem destekli cihazlarla yeralmaktadır. Oteller bu konsepti sadece misafirleri bilgilendirmek için değil, aynı zamanda otel lobilerinin, koridorların ve restoranların atmosferine katkı sağlamak ve kişiye özel hizmet sunmak için kullanmaktadır. 

Unisign Turizm ve Ağırlama sektörü için özel olarak hazırladığı “Smart Solutions” konseptleriyle hizmet anlayışına yeni bir boyut kazandırıyor. Oteller için özel olarak düşünülmüş bu konseptlerde misafirler, kapıdan girdiği andan itibaren kişiye özel hizmetler ile kaliteyı artırarak yükseltmekte ve “müşteri memnuniyeti” sunmaktadır.   

Smart Lobi 

Misafirlerinizi etkilemeye daha kapıdan girer girmez, lobiden başlarsınız. Gerek ambiyansınız, gerekse de karşılama tarzınız misafirlerinizle bundan sonraki ilişkinizi belirler, size devamlı ve memnun müşteri veya memnun olmayan müşteri olarak geri döner. Bu sebepten de, lobide etkili bir imaj yaratmak çok önemlidir. Unisign otel lobileri için farklı çözümler sunarak stratejik noktalarda etkin olmanıza imkan tanımaktadır.  

 • Lobilere yerleştireceğiniz kiosklarla misafirlerinize daha check-in yapmadan bütün hizmetler ve ürünlerinizle ilgili bilgi vererek işlerini kolaylaştırabilirsiniz.  
 • Lobide bekleme alanlarına yerleştireceğiniz digital signage ekranlar, desk ekranlar ve LED ekranlarla misafirlerinize farklı bilgiler, oyunlar, güncel haberler sunarak beklerken sıkılmalarını önleyebilir, aynı zamanda algılanan bekleme süresini minimuma indirebilirsiniz. 
 • Check-in veya check-out sonrasında görüş, şikayet ve önerilerini paylaşabilmeleri için Unisign Anket Yazılımlını kullanarak digital anket standları oluşturup geri dönüş alabilirsiniz. 
 • İnteraktif yönlendirme (wayfinding) sistemleriyle misafirlerinizin tesis içerisinde kolayca dolaşmalarını sağlayabilirsiniz. 
 • Unisign Concierge yazılımı ile misafirlerinize 7/24 en iyi dijital rehberlik hizmetini zahmetsizce sağlayabilirsiniz. Rezervasyon imkanı, haberler, hava durumu, uçuş programları, hizmetler, promosyonlar, otel haritaları, otelin yetkili kişi bilgileri gibi bilgileri bu sistem üzerinden misafirlerinize sunabilirsiniz. 

 

Smart Restoran 

Otellerin en çok ilgi gören ve fark yaratan bölümü restoranlardır. Profesyonel şefler, harika bir menü ve göz alıcı ambiyansla misafirler için her şeyin en iyisi düşünülür. Peki daha fazlasına ne dersiniz? 

 • Restoran ve bar alanına yerleştirebileceğiniz Menuboard sistemleriyle her gün değişen menülerinizi, misafirlerinize teklif ettiğiniz özel ürünleri, şefin seçtiklerini, kampanyalarınızı kolayca güncelleyebilir, misafirlerinizin bütün bu bilgilere saniyeler içerisinde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 
 • Masalara yerleştireceğiniz Unisign Tablet Menülerle kolay sipariş verme, garson çağırma, besinlerin kalori değerleri ve içindekiler gibi bilgileri paylaşma imkanı yakalayabilirsiniz. Telefon şarj edebilme, kişiye özel kampanya yayınlayabilme gibi özellikleriyle tablet menü misafirlerin vazgeçilmezi olacaktır. 

 

Smart Konferans Salonları 

Otellerde gerçekleştirilen özel davetler, toplantılar ve konferanslar zamanı üst düzey hizmet sunmak ve etkili izlenim bırakmak çim akıllı konferans salonları en ideal çözümlerdir. 

 • Konferans salonuna yerleştireceğiniz dijital kürsülerle interaktif sunum yapmak çok daha kolay ve ilgi çekici olacaktır. Sunum yönetimi, konuşma metni takibi, program akışı yönetimi, konuşma sunumunun projeksiyona aktarımı, kablosuz ağ ile kürsü içinde yer alan bilgisayara uzaktan erişim ve merkezi yönetim özellikleriyle dijital kürsüler modern toplantı ve konferans salonlarının vazgeçilmezi. 
 • Toplantı notlarını tutmak artık tarihe karışıyor. Akıllı tahtalar sayesinde tahtada yazılan bütün notları saniyeler içerisinde telefonunuza aktarmanız ve herkesle paylaşmanız mümkün. 
 • Masalara yerleştirilen motorlu ekranlar ihtiyacınız olduğunda tek bir tuşla açılıyor, ihtiyacınız olmadığı zaman masada yer kaplamayarak kapanıyor. 
 • Akıllı projeksiyon ve perde sistemleri ihtiyacınızı anlayarak otomatik olarak açılıyor veya kapanıyor. 

 

Smart Room 

Misafir odalarını olabildiğince kişiselleştirmeye yönelik bir strateji izleyerek misafirlerinizin özel ve ayrıcalıklı hisstemesini sağlayabilirsiniz. 

 • Otel TV Sistemi sayesinde, misafirlerinizin profiline uygun yayınlar yapabilir, zevke hitap eden teklifler sunabilirsiniz. Restoran/Barlara ait menü bilgilendirme, otel promosyonlarının sunumu, extra ürün ve hizmet fiyatları, mevcut fatura durumunun sunulması, müşteriye özel mesajların yollanması, uçuş/tren/seyahat programlarının sunumu, anons, yangın alarmı gibi bilgilendirme hizmetlerini de bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Otomasyon entegrasyonu sayesinde elektrik açma kapama, televizyon açma kapma vs gibi işlemleri sensörler sayesinde otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Unisign'ın özel olarak sunduğu Mirror ekranlar sayesinde misafirlerinize farklı ve özel bir deneyim yaşatabilirsiniz. Kullanılmadığında ayna, kullanıldığında dijital ekrana dönüşen Mirror ekranlarla fark ortaya konulmaktadır. 
E-Bülten Listemize Kaydolun

E-Bülten abonemiz olarak yeni ürünlerimiz, promosyonlarımız, kampanyalarımız ve daha birçok konuda anında haberdar olabilirsiniz.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki formu doldurmak !